Cove Pictures jest niezależną grupą produkcyjną, w której skład wchodzą: Andrzej Gil, Jan Zajączkowski i Krzysztof Gromnicki. Pierwsze projekty zaczęli tworzyć koło 2013 r. i pracują z dobrymi skutkami do dziś. Cove para się robieniem przeróżnych filmów – od etiud fabularnych po relacje z wydarzeń i spoty marketingowe. Ostatnim dokonaniem jest krótkometrażowy „Landszaft”.

Andrzej jest pasjonatem filmu i fotografii. Absolwent warszawskiego II Liceum im. Stefana Batorego. Obraz to jego żywioł, za pomocą kamery potrafi zrobić niesamowite rzeczy. Jednak na tym nie poprzestaje, ma również mnóstwo pomysłów scenariuszowych i reżyserskich. Poza filmem jego zainteresowania obejmują grafikę i układanie klocków Lego.

Jan studiuje scenariopisarstwo na łódzkiej Filmówce. Ukończył IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Jest bardzo otwartą i radosną osobą, wnosi pozytywną energię do każdego projektu. Oprócz kinematografii pasjonuje się historią i polskim rapem.

Krzyś jest studentem kierownictwa produkcji w Łodzi. Urodził się w Warszawie i skończył LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Zawsze w marzeniach widział siebie jako kierownika i miał szansę spełnić się w tej roli przy rozmaitych produkcjach filmowych. Uwielbia stawiać sobie ambitne cele i patrzy daleko w przyszłość, tam gdzie wzrok innych nie sięga. Oprócz tego lubi grać w piłkę i w szachy.